Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Szwecja nie wprowadzała obostrzeń i zamrożenia gospodarki, dziś okazuje się ze to była słuszna decyzja.
Na samym początku pojawiła się fala zachorowań, bardzo silnie pokazywanych w mediach, dziś jednak widać że COVID-19 zanika w Szwecji.

Najnowsze dane o pandemii koronawirusa w kraju które podał Główny Epidemiolog Szwecji Anders Tegnell wskazują że liczba nowych przypadków jest w fazie spadkowo-zanikowej. Szwecja jest więc na dobrej drodze ku całkowitemu wygaśnięciu pandemi i zakończenia działań około pandemicznych.

Około 26 sierpnia nowych przypadków było zaledwie 170. To jeden z najmniejszych dobowych przyrostów od wiosny.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

bankaO bańce ekonomiczno - finansowej mówi się w kręgach ekonomistów i finansistów od lat. Nasiliły się poglądy w tym względzie przy okazji kryzysu kredytowego w 2008 roku, gdy sytuacja zaowocowała kryzysem i bankructwami wielu instytucji finansowych związanych z rozdawnictwem kredytów na rynku nieruchomości, pompując bańkę kredytową do stanu, gdzie system już nie wytrzymał i nastąpiło mocne tąpnięcie na rynkach. Stało się wtedy oczywistym, że sytuacja taka nie będzie trwała wiecznie i kryzys banków kredytowych

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.