Laboratoria CDC były skażone, co opóźnia testy na koronawirusa, mówią urzędnicy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ciekawe w jakim zakresie skażone wirusem SARS Cov2 testy stosowane w USA przyczyniły się do gwałtownego rozprzestrzeniania się wirusa w tym kraju. Poniżej informacja z kwietnia tego roku, Zaraz po tym zdarzeniu rozgłoszonym w mediach, nastąpiła ogromna fala zakażeń. Kwestia ta jest polemiczna, ponieważ budzące wątpliwości testy z założenia mają tendencje zupełnego przekłamywania wyników na poziomie bardzo wysokim, ze względu na kilka czynników, w tym podkręconą technologie i ilość cykli pomiarowych, przez co zwiększona czułość powoduje że pojawia się "szum informacyujny" który może wygenerować kompletnie nie zgodne wyniki badań w kierunku pozytywnym.

"Opad po nieudanym wdrożeniu przez agencję krajowych zestawów koronawirusa dwa miesiące temu nadal prześladuje wysiłki USA w walce z rozprzestrzenianiem się wysoce zakaźnego wirusa.

Laboratoria CDC były skażone, co opóźnia testy na koronawirusa, mówią urzędnicy Opad po nieudanym wdrożeniu przez agencję krajowych zestawów koronawirusa dwa miesiące temu nadal prześladuje wysiłki USA w walce z rozprzestrzenianiem się wysoce zakaźnego wirusa.

Niedbałe praktyki laboratoryjne w Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom spowodowały zanieczyszczenie, które sprawiło, że pierwsze testy na koronawirusa w kraju były nieskuteczne, potwierdzili w sobotę urzędnicy federalni."

"Dwa z trzech laboratoriów CDC w Atlancie, które stworzyły zestawy testów na koronawirusa, naruszyły własne standardy produkcyjne, w wyniku czego agencja wysłała testy, które nie zadziałały do ​​prawie wszystkich 100 stanowych i lokalnych laboratoriów zdrowia publicznego, według Food and Drug Administration. .

Na początku FDA, która nadzoruje testy laboratoryjne, wysłała dr Timothy'ego Stenzela, szefa diagnostyki in vitro i zdrowia radiologicznego, do laboratoriów CDC w celu oceny problemu, powiedział kilku urzędników. Odkrył zadziwiający brak doświadczenia w produkcji komercyjnej i dowiedział się, że nikt nie był odpowiedzialny za cały proces, powiedzieli.

Według przedstawicieli, problemy dotyczyły od badaczy wchodzących i wychodzących z laboratoriów koronawirusa bez zmiany płaszcza, po testowanie składników montowanych w tym samym pomieszczeniu, w którym badacze pracowali nad dodatnimi próbkami koronawirusa. Praktyki te sprawiły, że testy wysyłane do laboratoriów zdrowia publicznego były bezużyteczne, ponieważ były zanieczyszczone koronawirusem i dały niejednoznaczne wyniki.

 
Centrala Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Atlancie. Centrala Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Atlancie.Kredyt...Audra Melton dla The New York Times Przez Sheila Kaplan Opublikowano 18 kwietnia 2020 r Zaktualizowano 7 maja 2020 r"
 

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.