niedziela, 06 wrzesień 2020 10:00

Pozytywne efekty minimalnych obostrzeń w Szwecji

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szwecja nie wprowadzała obostrzeń i zamrożenia gospodarki, dziś okazuje się ze to była słuszna decyzja.
Na samym początku pojawiła się fala zachorowań, bardzo silnie pokazywanych w mediach, dziś jednak widać że COVID-19 zanika w Szwecji.

Najnowsze dane o pandemii koronawirusa w kraju które podał Główny Epidemiolog Szwecji Anders Tegnell wskazują że liczba nowych przypadków jest w fazie spadkowo-zanikowej. Szwecja jest więc na dobrej drodze ku całkowitemu wygaśnięciu pandemi i zakończenia działań około pandemicznych.

Około 26 sierpnia nowych przypadków było zaledwie 170. To jeden z najmniejszych dobowych przyrostów od wiosny.

szwecja 43 tydzien 2020

Zaowocowało tu podejście które w założeniach nie wprowadzało restrykcyjnego reżimu sanitarnego - jako jeden z niewielu krajów na świecie. Podeszli w tym zakresie Szweccy politycy bardzo rozsądnie, wprowadzając reguły które wprowadzały ostrożność i zdrowy rozsądek, szczególnie w kontaktach z osobami starszymi ale poza tym nie ingerowano w gospodarkę, czy funkcjonowanie obywateli.

Władze tego kraju nawet nie rekomendowały noszenia maseczek.

– Zanotowano spadki wzrostu liczby nowych zakażeń u osób młodych, co wskazuje że że spadki te będą miały stały trend

– Daje to podstawy do stwierdzenia, że Szwecja znajduje się w innym momencie rozwoju pandemii niż (reszta) Europy – dodał główny epidemiolog.

Wiuększość ze  170 przypadków zakażeń było w Skanii. W tym regionie zdiagnozowano tam zakażenie koronawirusem u 94 osób.

W Sztokholmie sytuacja znacznie się poprawiła a przecież to stolica Szwecji była najbardziej dotkniętym epidemią miastem w Europie.

Według Głównego Epidemiologa Szwecji - Tegnella jest to m.in. efekt nabycia przez mieszkańców tego miasta przeciwciał.

Statystyki wskazują że od początku pandemii w Szwecji zaraziło się 86 891 osób. 5814 zmarło. (informacje na 41 tydzień 2020)

Źródło: PAP / Forsal

Czytany 398 razy Ostatnio zmieniany sobota, 31 październik 2020 05:30
Zaloguj się, by skomentować

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.