środa, 19 sierpień 2020 06:21

Ograniczenia sprzedaży w punktach handlowych.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skuteczność ograniczeń sprzedaży w punktach handlowych omawia odpowiedź na zapytanie w tej sprawie skierowane do Komendy Głównej Policji, gdzie dla osób, którre z przyczyn zdrowotnych nie mogą mosić maeczek wskazano że nie ma podstaw do odmowy obsługi takich klientów w sklepach, czy innych miejscach publicznych.

Załączona odpowiedź w sposób jednoznaczny określa, że naruszone są nasze prawa i sklepy nie mają prawa odmówić obsługi klientów bez maseczki. W naszym przekonaniu naruszeniem naszych praw jest samo domaganie się uzasadnienia przez osoby do tego nie uprawnione aby wykazać dlaczego nie nosimy maseczki. Narusza to prawa RODO do zachowania naszej prywatności w kwestiach zdrowia. Wymaganie aby często publicznie tłumaczyenie się z naszych osobistych problemów zdrowotnych jest naruszeniem

naszych praw. Wymuszanie zastosowania środków wskazanych jako zabezpieczające przed rozpowszechnianiem się pandemii - noszenie maseczek ochronnych stanowić może duże zagrożenie dkla naszego życia i zdrowia. Są liczne optracowania i badania wskazujące że długotrwałe noszenie maseczki powoduje niedotlenienie, zaburzenia wydajności oddychannia i stanowić może w szczególnych przypadkach i uwarunkowaniach zagrożenie wystąpienia powikłań groźnych dla naszego życia.

W skrajnych przypadkach może wystąpić zatrzymanie akcji serca , zawał, utrata prtzytomności i wynikłe stąd urazy i wiele innych objawów groźnych dla naszego zdrowia. Narzucenie nam zastosowania maseczek przez obsługę sklepu może w takich sytuacjach stanowić duży problem, ponieważ wynikłe powikłania z powodu narzucenia obowiązku zastosowania maseczki mogą spotkać się z roszczeniami odszkodowawczymi, a w wypadku śmierci oskarżeniem o jej spowodowanie. W interesie punktów handlowych i firm obsługujących klientów jest aby w takich przypadkach nie wpływać na postępowanie klienta. Szczególnie że wątpliwość budzi regulowanie i wymuszenia takich postępowań ze strony firm przez rozporządzenia, które są w tym zakrtesie w sprzeczności z wyższymi aktami prawnymi jak ustawodastwo i Konstytucja RP. Dlatego też punkty handlowe powinny odmawiać reagowania na fakt braku maseczki przez klientów, w oparciu o własny interes i odpowiedzialność, jaka może na nich spaść, jeśłi wskutek wymuszenia stosowania maseczki wystąpiły by groźne dla zdrowia klientów powikłania zdrowotne. Powinny też z tego względu odmawiać przyjmowania mandatów i żądać skierowania sprawy do rozpatrzenia w sądach aby zapewnić zgodność takich działań z obowiązującym prawem.

Czytany 391 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 sierpień 2020 06:21
Zaloguj się, by skomentować

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.