Czy osoby zainfekowane, z pozytywnym wynikiem testu PCR, ale bez objawów chorobowych mogą roznosić infekcję?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pobieranie testow
"Jeżeli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami." B. Russell
To pytanie nurtuje wielu od początku epidemii i daje okazję do mnóstwa spekulacji opartych na dyletanckich opiniach. Gorzej - nieodpowiedzialne decyzje doprowadziły do szeregu dramatycznych w skutkach decyzji.
Pisałem już o tym dawno temu, ale kolejny raz definitywnie rozstrzygnijmy ten spór. Przecież mamy wiarygodne dane, które pozwalają uciąć wszelkie spekulacje.

 

Najpierw odwołam się do Marii Van Kerkhove, kierownika technicznego jednostki odpowiedzialnej za zarządzanie pandemią w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która oświadczyła już 8 czerwca 2020 roku:
"Postęp w wiedzy o chorobie stopniowo pokazał, że rzadko zdarza się, aby osoba bezobjawowa przenosiła chorobę”.
Wniosek z tej deklaracji jest jasny - bezobjawowi przetestowani PCR pozytywnie nie są zagrożeniem, ale potrzebne są udokumentowane dowody.
Mamy takie dowody i to niejeden.
Największy dostarczyły Chiny, które w słynnym Wuhan postanowiły sprawdzić stan zdrowia mieszkańców, organizując gigantyczne badania przesiewowe od 14 maja do 1 czerwca. Około 50 000 pracowników służby zdrowia oraz ponad 280 000 pracowników społecznych i wolontariuszy wzięło udział w pobieraniu próbek, transporcie i utrzymaniu porządku w punktach pobierania.
41467 2020 19802 Fig1 HTMLDo 1 czerwca przebadano łącznie 9 899 828 osób, czyli 92,9% zaplanowanych . Z tej ogromnej liczby, 34 424 pacjentów miało wcześniej zdiagnozowaną chorobę covid19 i uznano ich za wyleczonych. Techniki zbierania, kierowania i analizowania testów były zgodne z bardzo szczegółowymi zaleceniami krajowymi.
Badanie 9 865 404 uczestników bez wcześniejszej historii covid19 nie ujawniło przypadków choroby i zidentyfikowało 300 bezobjawowych pozytywnych przypadków. Dołączono do nich 1174 bliskie kontakty, także bez objawów i odizolowano na 2 tygodnie.
Na 34 424 wcześniej wyleczone przypadki, 107 ponownie dało wynik pozytywny. Testy przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 były dodatnie w klasie IgG (+) w 190 z 300 bezobjawowych przypadków, co wskazuje, że 63,3% bezobjawowych pozytywnych przypadków było faktycznie kiedyś zakażonych. Pozostali prawdopodobnie chorowalli na co innego, ale przypisano to chorobie covid19.
Odsetek bezobjawowych pozytywnych przypadków w badaniu przeciwciał wskazuje na liczne fałszywie dodatnie wyniki testu PCR.
41467 2020 19802 Fig2 HTMLTeraz uwaga!!!
Hodowle wirusów w komórkach były negatywne dla wszystkich (!!!) bezobjawowych pozytywnych i repozytywnych przypadków , co wskazuje na brak żywego wirusa we wszystkich pozytywnych przypadkach wykrytych w tym badaniu.
Żaden z wykrytych przypadków pozytywnych ani ich bliskie kontakty nie okazały się objawowe ani nie dały wyniku pozytywnego w okresie izolacji.
Wyniki hodowli wirusów i badań kontraktowych nie wykazały dowodów na to, że przypadki wyleczonych pacjentów z covid19 były zakaźne.
Niezakaźność pacjentów bezobjawowych potwierdzają także inne badania.
Wnikliwe obserwacje przeprowadzone w Korei, dotyczące medycznej i biologicznej obserwacji 790 kontaktów z 285 pozytywnymi przypadkami nie ujawniło żadnych potwierdzonych przypadków covid19.
Osoby, które nie wykazują objawów, nie przenoszą choroby na swoje otoczenie. Kwarantanny dla milionów ludzi, pozamykane szkoły, usługi i instytucje są kompletnym bezsensem. Mimo to panowie Horban, Simon, Grzesiowski i inni cyniczni manipulatorzy od miesięcy wmawiają nam inne "prawdy" ... i to skutecznie. Wczoraj znów usłyszałem Simona, który wysoką zachorowalnością i śmiertelnością w polskich szpitalach obciążył Polaków - ich brak dyscypliny i nieodpowiedzialność. Absolutny lider wśród tych, których wysłałbym w bydlęcym wagonie na Kamczatkę - dożywotnio.

Mamy od dawna twarde dowody, że masowa praktyka testów PCR jest bezużyteczna i wyjaśnia niepowodzenie naszej obecnej polityki zdrowotnej. Aby zapobiec przenoszeniu choroby, wystarczy odizolować (maksymalnie tydzień kwarantanny w wyspecjalizowanych placówkach) pacjentów z objawami, tak jak zawsze robiono to wcześniej, podczas każdej poważnej epidemii.
Nieuzasadniona hipoteza o przenoszeniu choroby przez bezobjawowe przypadki została wykorzystana, aby uzasadnić i sfabrykować zgodę na ekstremalne środki ograniczające, obejmujące całe społeczeństwa, w tym autorytarne dekrety ograniczające podstawowe wolności.
To powszechne kłamstwo na temat zaraźliwości przypadków bezobjawowych jest również przedstawiane jako uzasadnienie dla obowiązku noszenia masek i bezużytecznych, ale kosztownych kampanii testów PCR, których wiarygodność została już wielokrotnie skompromitowana.
Te rzekomo prozdrowotne zabiegi, które nakłada się na nas od miesięcy, są zupełnie nieskuteczne, nie mają podstaw naukowych, a kraje które je lansują z największym rygorem, to światowa czołówka hipokryzji.
Shiyi Cao, Yong Gan, Chao Wang, Max Bachmann, Shanbo Wei, Jie Gong, Yuchai Huang, Tiantian Wang, Liqing Li, Kai Lu, Heng Jiang, Yanhong Gong, Hongbin Xu, Xin Shen, Qingfeng Tian, Chuanzhu Lv, Chanson de Fujian, Xiaoxv Yin & Zuxun Lu Post-lockdown SARS-CoV-2 nucleic acid screening in nearly ten million residents of Wuhan, China Nature Communications volume 11, Article number: 5917 (2020)
źródła:
publikacja na platformie FB , Roman Pleszyński
 

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.