User's Blog

Super User

Super User

niedziela, 06 wrzesień 2020 10:00

Pozytywne efekty minimalnych obostrzeń w Szwecji

Szwecja nie wprowadzała obostrzeń i zamrożenia gospodarki, dziś okazuje się ze to była słuszna decyzja.
Na samym początku pojawiła się fala zachorowań, bardzo silnie pokazywanych w mediach, dziś jednak widać że COVID-19 zanika w Szwecji.

Najnowsze dane o pandemii koronawirusa w kraju które podał Główny Epidemiolog Szwecji Anders Tegnell wskazują że liczba nowych przypadków jest w fazie spadkowo-zanikowej. Szwecja jest więc na dobrej drodze ku całkowitemu wygaśnięciu pandemi i zakończenia działań około pandemicznych.

Około 26 sierpnia nowych przypadków było zaledwie 170. To jeden z najmniejszych dobowych przyrostów od wiosny.

bankaO bańce ekonomiczno - finansowej mówi się w kręgach ekonomistów i finansistów od lat. Nasiliły się poglądy w tym względzie przy okazji kryzysu kredytowego w 2008 roku, gdy sytuacja zaowocowała kryzysem i bankructwami wielu instytucji finansowych związanych z rozdawnictwem kredytów na rynku nieruchomości, pompując bańkę kredytową do stanu, gdzie system już nie wytrzymał i nastąpiło mocne tąpnięcie na rynkach. Stało się wtedy oczywistym, że sytuacja taka nie będzie trwała wiecznie i kryzys banków kredytowych

środa, 19 sierpień 2020 07:01

Ograniczenia edukacji dzieci i młodzieży

Powszechnie wiadomo że wirus SARS-Cov2 nie ma wpływu na zdrowie dzieci i młodzieży i jest w młodych organizmach szybko eliminowany. Stąd też duże zaniepokojenie budzą rozwiązania które ograniczyły procesy nauki i edukacji wśród młodych ludzi, którego reperkusje są trudne do jakiej kolwiek oceny. Pewne jest że nie jest to obojętne dla wiedzy i umiejętności jakie młodzi ludzie wyniosą z okresu edukacji. Pozostawi to na pewno w sferze społecznej spore obciążenie. W obecnych czasach wiedza i edukacja to podstawa zapewnienia państwu zachowania konkurencyjności i zapewnienie mu dobrobytu jego obywateli. To nasze Dobro Wspólne nad którym powinniśmy pracować razem jako społeczeństwo. Reperkusje ograniczania dostęu do wiedzy są trudne do oceny, ale ich katastrofalne następstwa mogą być odczuwalne już za kilka lat. 

opinia prawnadotycząca szczepień przeciw COVID-19, w ramach Narodowego Programu Szczepień
ogłoszonego przez Radę Ministrów

Opinia nie ma związku z działalnością jakiejkolwiek partii politycznej czy też ruchów proszczepionkowych i antyszczepionkowych. Opinia nie rozstrzyga kwestii medycznych. Wszelkie twierdzenia i wnioski opierają się na obowiązujących aktach prawnych oraz faktach oficjalnie przyznanych przez organy władzy publicznej RP, Komisję Europejską, Europejską Agencję Leków oraz firmy farmaceutyczne pracujące nad szczepionkami przeciw COVID-19. Celem niniejszej opinii jest wyłącznie zaprezentowanie rzetelnej, profesjonalnej i całkowicie niezależnej opinii prawnej dla obywateli RP oraz osób nie będących obywatelami RP ale przebywających na jej terytorium i podlegającym jurysdykcji państwa Polskiego, a odnoszącej się do szczepień w ramach ogłoszonego przez Radę Ministrów tzw. „Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.”

środa, 19 sierpień 2020 06:21

Ograniczenia sprzedaży w punktach handlowych.

Skuteczność ograniczeń sprzedaży w punktach handlowych omawia odpowiedź na zapytanie w tej sprawie skierowane do Komendy Głównej Policji, gdzie dla osób, którre z przyczyn zdrowotnych nie mogą mosić maeczek wskazano że nie ma podstaw do odmowy obsługi takich klientów w sklepach, czy innych miejscach publicznych.

Załączona odpowiedź w sposób jednoznaczny określa, że naruszone są nasze prawa i sklepy nie mają prawa odmówić obsługi klientów bez maseczki. W naszym przekonaniu naruszeniem naszych praw jest samo domaganie się uzasadnienia przez osoby do tego nie uprawnione aby wykazać dlaczego nie nosimy maseczki. Narusza to prawa RODO do zachowania naszej prywatności w kwestiach zdrowia. Wymaganie aby często publicznie tłumaczyenie się z naszych osobistych problemów zdrowotnych jest naruszeniem

W dobie zagrożeń naszego zdrowia potrzebne są skuteczne i sprawne rozporządzenia , regulujące kwestie organizacji naszego życia w sposób adekwatny do zagrożeń i ich zapobieganiu. Kwestie te uregulowane prawnie są już w ustawie zasadniczej, w naszej Konstytucji. Mówią o tym liczne punkty i paragrafy, czyniąc wskazówki jak powinien postępować rząd aby zgodnie z tymi regułami przeciwdziałać skutecznie zagrożeniom różnego typu, w tym przede wszystkim w obliczu klęsk żywiołowych, zakłóceń życia społecznego, zagrożeń agresją militarną, stanu wojennego czy epidemii. Stąd zaskakujące jest, że produkuje się rozporządzenia, które są w swej naturze niezgodne z Konstytucją i które z mocy decyzji ministrów mają wpływać na nasze życie, ograniczając prawa obywatelskie, wpływając na nasze życie w wielu aspektach zdrowotnych, ograniczenia wolności, ekonomii, gospodarki w sposób nie zgodny z obowiązującym prawem.

pobieranie testow
"Jeżeli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami." B. Russell
To pytanie nurtuje wielu od początku epidemii i daje okazję do mnóstwa spekulacji opartych na dyletanckich opiniach. Gorzej - nieodpowiedzialne decyzje doprowadziły do szeregu dramatycznych w skutkach decyzji.
Pisałem już o tym dawno temu, ale kolejny raz definitywnie rozstrzygnijmy ten spór. Przecież mamy wiarygodne dane, które pozwalają uciąć wszelkie spekulacje.
poniedziałek, 07 grudzień 2020 18:30

W obronie "Apelu w sprawie szczepień"

Badanie kliniczne wykazało, że 80% pacjentów z ciężkimi lub krytycznymi przypadkami COVID-19 miało również niedobór witaminy D w momencie przyjęcia do szpitala

Około 19% pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność COVID-19 ma objawy na tyle poważne, że wymagają hospitalizacji, a u 3,37% -17% pacjentów rozwinęło zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS), a 5% -26,1% wymagało przyjęcia na intensywną terapię . Istnieje kilka znanych czynników ryzyka ciężkości choroby COVID-19 , w tym starszy wiek, niektóre choroby współistniejące (takie jak cukrzyca i nadciśnienie) oraz niedobór witaminy D.

W tym artykule podsumowano prawdopodobne korzyści melatoniny w osłabianiu COVID-19 w oparciu o jej przypuszczalną patogenezę. Niedawny wybuch COVID-19 stał się pandemią z dziesiątkami tysięcy zakażonych pacjentów. Opierając się na cechach klinicznych, patologii, patogenezie ostrego zaburzenia oddechowego wywołanego przez wysoce homogenne koronawirusy lub inne patogeny, dowody sugerują, że nadmierne zapalenie, utlenianie i przesadna odpowiedź immunologiczna bardzo prawdopodobnie przyczyniają się do patologii COVID-19. Prowadzi to do burzy cytokin, a następnie progresji do ostrego uszkodzenia płuc (ALI) / zespołu ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) i często do śmierci. Melatonina, dobrze znana cząsteczka przeciwzapalna i przeciwutleniająca, chroni przed ALI / ARDS wywoływanymi przez wirusy i inne patogeny.

O Społecznej Komisji Śledczej

Powstaje jako oczekiwanie społeczne i z inicjatywy wielu środowisk, zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy pandemii i działań rządu i środowisk medycznych i naukowych. Zbyt wiele wydarzeń i działań budzi wątpliwości, nie tylko w zakresie zapobiegania , skutecznych procedur medycznych, badań naukowych, podstaw wyliczania przypadków chorobowych i śmierci związanych z Covid19.